writers.net
 
Home Writers Literary Agents Editors Publishers Resources Discussion  
  Log in  |  Join WritersNet

Published Writers browse by location | browse by topic | add listing  |  faqs

Published Book or Work by:

LEON QAFZEZI

\"Novela te Zgjedhura\"

\"Novela te Zgjedhura\"
Buy this book
Published by Shtepia Botuese \\\\
2011
ISBN: 978-99928-120-0
Libri \\\"Novela te Zgjedhura\\\"i autorit Leon Qafzezi,trajton me realizem dhe njekohesisht me fantazi krijuese realitetin e kohes sone..\\r\\nVepra sjell ne formen e noveles eseiste pergjithesime te nje natyre filozofike dhe perpos nje humori te zi,ekzistencen e nje realiteti te zymte,pare ne nje plan pannjerezor,ku drejtesia dha parimet ne jete shpeshhere deformohen per hir te nje pragmatizmi profan..\\r\\nGjithsesi novelat nuk kane aspak nje ton pesimist,mbasi brenda tyre leviz nje dinamizem jetesor me nuanca te fuqishme optimiste per te ardhmen...
More Information...
Contemporary , Fantasy , Historical , Picture Books , Poetry
 
0 comments You must be logged in to add a comment